קבלן חשמל רשום

קבלן חשמל רשום

בשנים האחרונות, הוסדר נושא הקבלנים בישראל.  כיום, כל קבלן  המעוניין לפעול באופן חוקי ומוסדר, להשיג מוניטין של אמינות ומקצועיות מול הלקוחות, לרכוש פוליסות ביטוח איכותיות, לקבל גישה למכרזים גדולים ועוד – חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים. גם כאשר מדובר על קבלן חשמל רשום.

מהו קבלן חשמל רשום?

כדי להיות קבלן חשמל רשום, יש לעמוד במספר תנאי סף מחמירים, שמטרתם להבטיח את מתן התואר לאנשים הראויים לו:

  • ניסיון – קבלן חשמל רשום צריך להיות בעל מקצוע ותיק ומנוסה, שיש לו ניסיון בעבודה. הוא צריך להיות מסוגל להוכיח כי יש לו ניסיון במספר פרויקטים, בהם התנסה בתכנון והקמה של מערכות חשמל מורכבות. בסך הכל, נדרשות 5 שנות ניסיון לפחות, כדי להיות קבלן רשום.
  • חובה לעבור קורס מקצועי רלוונטי ולכן, כדי להיות קבלן חשמל רשום, צריך להיות קודם כל קבלן חשמל מוסמך, לאחר מכן חשמלאי ראשי וכן הלאה.
  • יש לעבור מבחן התאמה רלוונטי לתחום החשמל, כדי להירשם בפנקס הקבלנים.
  • רישום בפנקס הקבלנים אפשרי רק למי שיש לו עבר נקי, ללא רישום פלילי בתחום העיסוק שלו בשלוש השנים האחרונות, שאינו פושט רגל או חבר בתאגיד העומד בפני פירוק.


קבלן חשמל רשום – אילו עבודות הוא מבצע?

בהיותו חשמלאי מוסמך בעל ניסיון רב, קבלן חשמל רשום יכול לבצע כל עבודה של חשמלאי מוסמך, אבל ההכשרה המיוחדת שלו מאפשרת לקבלן חשמל רשום לבצע פרויקטים מורכבים וגדולים הרבה יותר.

תפקידו העיקרי הוא לתכנן ולהקים מערכות חשמל מורכבות, במגזר הציבורי, המסחרי ואף במגזר הפרטי. מלבד זאת, הוא הסמכות העליונה בכל הקשור לתפקוד מערכת החשמל במבנה אותו הוא מלווה, בדיוק כמו קבלן בנייה.

לאחר התקנת המערכת, נותר לקבלן להזמין את חברת החשמל לצורך בדיקת תקינות ועמידה בתקנים, להכניס שיפורים במידת הצורך, בהתאם להנחיות חברת החשמל ולוודא כי המערכת אותה תכנן והקים עבורכם, מתפקדת כראוי לטווח ארוך.

איך בוחרים קבלן חשמל רשום? 

רישום בפנקס הקבלנים הוא ציבורי ופתוח לכולם. בדיקה קצרה באתר של רשם הקבלנים תגלה לכם אם הקבלן שלכם אכן רשום בפנקס, או משתמש בכינוי "קבלן" לצרכים מסחריים בלבד. 

באתר הממשלתי תוכלו גם לראות את הסיווג שלו, כדי לוודא שאכן יש לו הסמכה לעסוק בסוג העבודה הרצוי לכם.

בנוסף, כדאי לבדוק המלצות ועבודות קודמות שלו, כדי להתרשם מרמת המקצועיות והשירותיות, לצד התקשורתיות שלו, להשוות הצעות מחיר כדי לבחור את בעל המקצוע שנותן לכם יותר בתמורה לכסף שלכם וכמובן לפגוש אותו פנים אל פנים לצורך התרשמות אישית.

בשורה התחתונה

חברת אדר אלקטריק פועלת בתחום החשמל מעל עשור, מרכזת תחת קורת גג אחת את כל שירותי החשמל המקצועיים למגוון רחב של לקוחות, בענפים שונים במשק, מעמידה גם לרשותכם את מיטב בעלי המקצוע, לצורך ביצוע עבודות תכנון, הקמה ותחזוקה של מערכות חשמל.

צרו איתנו קשר למידע נוסף.

מאמרים נוספים

קבלן חשמל מוסמך

קבלן חשמל מוסמך

עבודה בתחום החשמל מצריכה רמה גבוהה של ידע, ניסיון, אחריות ואמינות. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על קבלן חשמל. למידע אודות קבלן חשמל מוסמך היכנסו לכתבה!

תחזוקת מתקני חשמל

תחזוקת מתקני חשמל – איך עושים את זה?

תחזוקת מתקני חשמל, כמו תחומים אחרים של תחזוקה, מורכבת משני אלמנטים עיקריים –
תחזוקה מונעת, לצורך מניעה וצמצום תקלות, לצד תחזוקת שבר, שמטרתה לתקן תקלות שלא ניתן למנוע.
לצורך ביצוע העבודה באופן אופטימלי, דרוש צוות מיומן, מקצועי, מוסמך ומנוסה, שיודע כיצד לגשת לפתרון בעיות מורכבות בתחום החשמל.

קבלן חשמל מומלץ

קבלני חשמל הם האנשים שמבצעים תכנון והקמה של מערכות חשמל מורכבות בארגונים וחברות.
זוהי עבודה מורכבת ביותר, המצריכה ידע מקצועי, שנים של ניסיון ואחריות גדולה, שבהחלט לא מתאימה לכל אחד. עבודה של קבלן חשמל יכולה ליצור מערכות חשמל מורכבות, יעילות ואמינות, שמאפשרות לארגונים גדולים לתפקד באופן שוטף ללא תקלות, בתנאי שמדובר על קבלן חשמל מומלץ, מקצועי ואמין.
אז איך בוחרים קבלן חשמל מומלץ ואיך מתאימים את סוג הקבלן לסוג העבודה?

למה הקבלן הזול הוא היקר?

בענף החשמל, תכנון מקצועי, ביצוע נכון ותחזוקה שוטפת מהווים ערובה לתפקוד תקין של המערכת. לתקינות מערכת החשמל משמעות מכרעת בכל תחום, אך כאשר מדובר במערכת חשמל בתחומי התעשייה, העסקים והמסחר, תפקוד לקוי של מערכת החשמל עלול לגרור נזקים רבי משמעות, החל משיתוק הפעילות העסקית, המסחרית או התעשייתית ועד לעלויות תיקון גבוהות מאוד המסבות נזק רב לבעלים.