קבלן חשמל מומלץ

קבלני חשמל הם האנשים שמבצעים תכנון והקמה של מערכות חשמל מורכבות בארגונים וחברות. 

זוהי עבודה מורכבת ביותר, המצריכה ידע מקצועי, שנים של ניסיון ואחריות גדולה, שבהחלט לא מתאימה לכל אחד. עבודה של קבלן חשמל יכולה ליצור מערכות חשמל מורכבות, יעילות ואמינות, שמאפשרות לארגונים גדולים לתפקד באופן שוטף ללא תקלות, בתנאי שמדובר על קבלן חשמל מומלץ, מקצועי ואמין.


אז איך בוחרים קבלן חשמל מומלץ ואיך מתאימים את סוג הקבלן לסוג העבודה?

חשיבות העבודה עם קבלן חשמל מומלץ

קבלן חשמל מומלץ הוא אחד מבעלי המקצוע הראשונים להגיע לאתרי בנייה. 

במקביל לעבודתם של קבלן שלד וקבלן אינסטלציה, גם קבלן חשמל צריך לקחת חלק בתהליכי הקמת השלד, שכן את היסודות למערכת החשמל של המבנה מתקינים אפילו לפני היסודות של הבניין עצמו.

קבלן חשמל יכול להיות מוסמך בתחומים שונים, המאפשרים להם לבצע סוגים שונים של עבודות, אבל ככל שיש לו הסמכה מקצועית בכירה יותר – כך הוא יכול לתת מגוון רחב יותר של שירותים ברמה גבוהה יותר של מקצועיות.

מתי צריך קבלן חשמל?

כאמור, עבודתו של קבלן חשמל מוסמך מתחילה עוד לפני יציקת יסודות לבניין. זהו השלב בו אפשר להתקין הארקת יסודות, להניח שרוולים להעברת חיווט, תקשורת ועוד. משום כך, עבודתו של קבלן חשמל מתבצעת בתיאום עם זו של קבלן השלד.

איך בוחרים קבלן חשמל מומלץ?

לצורך בחירה של קבלן חשמל רשום אמין ומקצועי, כדאי לפעול לפי הנקודות הבאות:

  • רישיון קבלן רלוונטי בתוקף – שימו לב לסוג הרישוי ובדקו אם הוא מתאים לסוג העבודה
  • תיק עבודות – בקשו לראות עבודות קודמות של הקבלן, בדגש על עבודות מורכבות, בהן נמדדת יכולתו של הקבלן על ידי מסוגלות מקצועית ועבודה לפי התקנים.
  • המלצות – זה תמיד מועיל לשמוע חוו"ד של לקוחות קודמים, ממה היו מרוצים וממה פחות
  • הצעות מחיר – כדאי לבקש מספר הצעות מקבלנים שונים ולקבוע איזו הצעה הכי משתלמת, מבחינת המחיר, אך בעיקר  כדאי מאוד לבדוק כי ההצעות מפרטות את העבודה המבוקשת כך שהתוספות לא יהיו גדולות מדי והחשבון יתנפח…


שלבי העבודה של קבלן חשמל מקצועי

בשלבי יציקת השלד והגג, קבלן חשמל מבצע חיבור של הארקת יסודות, פורש את הצנרת ומתקים את הציוד הנדרש. כל אלה חלקים בלתי נראים של מערכת החשמל, המסתתרים מתחת לרצפה ובתוך הקירות.

לאחר סיום עבודות שלד, הקבלן מבצע התקנות, כדי לקבע צנרת וציוד דרוש, להשחיל חוטים להכין את התשתית לקראת עבודות הגמר.

עבודות הגמר הכוללות חיבור הלוח וכל האביזרים, מתבצעות רק אחרי סיום עבודות האינסטלציה, הריצוף והטיח, לקראת ביקורת של מהנדס חשמל חיצוני.

לסיכום

אפשר לראות, כי עבודתו של קבלן חשמל היא מקצועית ומורכבת, מצריכה מיומנויות גבוהות, הכשרה מתאימה וניסיון.  עבודה עם קבלן חשמל מומלץ, יכולה לספק לכם מערכת חשמל אמינה, תקינה, בטוחה ועמידה לטווח ארוך ולכן, חשוב להקדיש את תשומת הלב הראויה, לבחירה נכונה של קבלן חשמל מתאים. למידע נוסף על עבודות המצריכות קבלן חשמל או על בחירת קבלן חשמל מומלץ – דברו איתנו!

מאמרים נוספים

קבלן חשמל מוסמך

קבלן חשמל מוסמך

עבודה בתחום החשמל מצריכה רמה גבוהה של ידע, ניסיון, אחריות ואמינות. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על קבלן חשמל. למידע אודות קבלן חשמל מוסמך היכנסו לכתבה!

קבלן חשמל רשום

קבלן חשמל רשום

כיום, כל קבלן המעוניין לפעול באופן חוקי ומוסדר, לרכוש פוליסות ביטוח איכותיות, לקבל גישה למכרזים גדולים ועוד – חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים. למידע נוסף היכנסו!

תחזוקת מתקני חשמל

תחזוקת מתקני חשמל – איך עושים את זה?

תחזוקת מתקני חשמל, כמו תחומים אחרים של תחזוקה, מורכבת משני אלמנטים עיקריים –
תחזוקה מונעת, לצורך מניעה וצמצום תקלות, לצד תחזוקת שבר, שמטרתה לתקן תקלות שלא ניתן למנוע.
לצורך ביצוע העבודה באופן אופטימלי, דרוש צוות מיומן, מקצועי, מוסמך ומנוסה, שיודע כיצד לגשת לפתרון בעיות מורכבות בתחום החשמל.

למה הקבלן הזול הוא היקר?

בענף החשמל, תכנון מקצועי, ביצוע נכון ותחזוקה שוטפת מהווים ערובה לתפקוד תקין של המערכת. לתקינות מערכת החשמל משמעות מכרעת בכל תחום, אך כאשר מדובר במערכת חשמל בתחומי התעשייה, העסקים והמסחר, תפקוד לקוי של מערכת החשמל עלול לגרור נזקים רבי משמעות, החל משיתוק הפעילות העסקית, המסחרית או התעשייתית ועד לעלויות תיקון גבוהות מאוד המסבות נזק רב לבעלים.