תחזוקת מתקני חשמל: איך עושים את זה?

תחזוקת מתקני חשמל, כמו תחומים אחרים של תחזוקה, מורכבת משני אלמנטים עיקריים – 

תחזוקה מונעת, לצורך מניעה וצמצום תקלות, לצד תחזוקת שבר, שמטרתה לתקן תקלות שלא ניתן למנוע.

לצורך ביצוע העבודה באופן אופטימלי, דרושה חברה לעבודות חשמל עם צוות מיומן, מקצועי, מוסמך ומנוסה, שיודע כיצד לגשת לפתרון בעיות מורכבות בתחום החשמל.

מי צריך תחזוקת מתקני חשמל מקצועית?

לוחות חשמל המשמשים מבנים ציבוריים, או מבני תעשייה, הם הרבה יותר מורכבים מאשר לוחות חשמל רגילים. כדי לשמור עליהם ולהבטיח, שהם פועלים באופן תקין, נדרשת עבודה של קבלני חשמל מיומנים, שמגיעים לתת שירותי תחזוקת חשמל תקופתיים, להבטיח את בטיחות השימוש במתקני החשמל ואת תקינותם.

למה חשוב להקפיד על תחזוקה מקצועית של מערכות חשמל מורכבות?

מערכות חשמל מורכבות משרתות בדרך כלל גופים גדולים, כמו חברות, מפעלים, בנייני ציבור וכן הלאה. באופן צפוי, תקלה חמורה, או קלה במתקני חשמל של הארגון, יכולה להשבית באופן מוחלט את הפעילות בארגון ולגרום לנזקים חמורים.

השבתה של מערכת החשמל יכולה להיות אסון כלכלי עבור גוף מסחרי גדול ואילו עבור גוף ציבורי גדול, תקלה חמורה משביתה את הפעילות החיונית שהם נותנים.

הדבר נכון לגבי מפעלי תעשייה, או חברות גדולות, כמו גם לגבי בתי ספר, בתי חולים, משרדי ממשלה ועוד.

מה כוללת תחזוקת מתקני חשמל?

תחזוקת מתקני חשמל מורכבת מפעולות רבות ושונות, אותן יש לבצע עם קבלן חשמל באופן תקופתי, כדי להבטיח פעילות שוטפת ותקינה של המערכת:

  1. בדיקה תקופתית של לוחות החשמל לאיתור תקלות וליקויים.
  2. ביצוע תיקונים, כולל החלפה של חלקים לקויים במערכת החשמל.
  3. ביצוע בדיקות תקופתיות בכל חלקי המערכת, כולל תיקון ליקויים והחלפת לקים במידת הצורך.
  4. ביצוע בדיקה מקיפה של המערכת לקראת החורף, כדי למנוע חדירת מים לאזורים רגישים.
  5. הגשת דו"ח מפורט ללקוח, בתום כל בדיקה תקופתית, עם דגש על רמת הבטיחות של מערכת החשמל שנבדקה, רמת עמידת המערכת בתקן והמלצות לשיפור.

איך אפשר לשמור על מערכת חשמל תקינה לטווח ארוך? 

הקפדה על מילוי אחר המלצות והנחיות של חברת החשמל וקבלני חשמל תסייע לכם ללא ספק לשמור על המערכת שלכם, בזמנים שבהם אנחנו לא נמצאים כדי לתקן ולתחזק.

אבל חשוב לדעת כי השקעה ראשונית במערכת חשמל תקינה ואיכותית, מאפשרת לכם לקבל מתקני חשמל פעילים ותקינים לטווח ארוך. כך תוכלו למנוע הוצאות עתידיות גדולות עבור קבלן חשמל, לצורך תיקוני תקלות, שחיקה של המערכת ונזקים שונים, שניתן למנוע באמצעות התקנה ראשונית איכותית של מערכת חשמל תקנית, תחזוקה שנתית נכונה, בזמן הנכון , על ידי חברה מקצועית שיודעת בדיוק מה צריך ומתי.

לסיכום

תחזוקת מתקני החשמל שלכם, כמו גם הקמה של מערכות חשמל מורכבות לארגונים, חברות ועסקים,  יכולה להתבצע באופן מקצועי, איכותי ואמין, על ידי בעלי המקצוע והמומחים שאיתם אנחנו עובדים, לתת לכם שקט נפשי לטווח ארוך ולהבטיח לכם, שהמתקנים שלכם בטוחים לשימוש.

צרו איתנו קשר לקבלת ייעוץ לגבי טיפול נכון במערכת החשמל שלכם ונשמח לעמוד לרשותכם!

מאמרים נוספים

קבלן חשמל מוסמך

קבלן חשמל מוסמך

עבודה בתחום החשמל מצריכה רמה גבוהה של ידע, ניסיון, אחריות ואמינות. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על קבלן חשמל. למידע אודות קבלן חשמל מוסמך היכנסו לכתבה!

קבלן חשמל רשום

קבלן חשמל רשום

כיום, כל קבלן המעוניין לפעול באופן חוקי ומוסדר, לרכוש פוליסות ביטוח איכותיות, לקבל גישה למכרזים גדולים ועוד – חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים. למידע נוסף היכנסו!

קבלן חשמל מומלץ

קבלני חשמל הם האנשים שמבצעים תכנון והקמה של מערכות חשמל מורכבות בארגונים וחברות.
זוהי עבודה מורכבת ביותר, המצריכה ידע מקצועי, שנים של ניסיון ואחריות גדולה, שבהחלט לא מתאימה לכל אחד. עבודה של קבלן חשמל יכולה ליצור מערכות חשמל מורכבות, יעילות ואמינות, שמאפשרות לארגונים גדולים לתפקד באופן שוטף ללא תקלות, בתנאי שמדובר על קבלן חשמל מומלץ, מקצועי ואמין.
אז איך בוחרים קבלן חשמל מומלץ ואיך מתאימים את סוג הקבלן לסוג העבודה?

למה הקבלן הזול הוא היקר?

בענף החשמל, תכנון מקצועי, ביצוע נכון ותחזוקה שוטפת מהווים ערובה לתפקוד תקין של המערכת. לתקינות מערכת החשמל משמעות מכרעת בכל תחום, אך כאשר מדובר במערכת חשמל בתחומי התעשייה, העסקים והמסחר, תפקוד לקוי של מערכת החשמל עלול לגרור נזקים רבי משמעות, החל משיתוק הפעילות העסקית, המסחרית או התעשייתית ועד לעלויות תיקון גבוהות מאוד המסבות נזק רב לבעלים.