קבלן חשמל מוסמך

עבודה בתחום החשמל מצריכה רמה גבוהה של ידע, ניסיון, אחריות ואמינות. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על קבלן חשמל, אשר עוסק בתכנון והקמה של מערכות חשמל מורכבות, לוקח על אחריותו מערכות חשמל של בניינים שלמים, כאשר מצופה ממנו לעמוד בסטנדרטים גבוהים מאוד של עבודה. מה עוד חשוב לדעת על קבלן חשמל מוסמך?

מה זה קבלן חשמל מוסמך?

לעיתים קיים בלבול בין מושגים שונים בתחומים מקצועיים, כמו חשמל. לכן, כדאי להבחין בין חשמלאי מוסמך, אשר הוא בעל מקצוע בתחום החשמל,  בעל  רישיון לביצוע מגוון רחב של עבודות חשמל, לבין קבלן חשמל רשום, שהוא חשמלאי מוסמך בהכשרתו, אך יש לו ניסיון רב יותר, במערכות מורכבות יותר ופרויקטים מורכבים.

הניסיון הזה מאפשר לו לבצע עבודות מורכבות וגדולות הרבה יותר מאשר חשמלאי מוסמך, כאשר מדובר בעיקר על תכנון, הקמה ותחזוקה של מערכות חשמל מורכבות, בקנה מידה גדול וברמות תקציב גבוהות.

מהו בדיוק קבלן חשמל מוסמך?

קבלן חשמל מוסמך, או קבלן חשמל רשום ליתר דיוק, הוא קבלן חשמל המופיע בפנקס הקבלנים. זהו אתר ממשלתי, בו מופיעים כל הקבלנים הרשומים.

לצורך רישום בפנקס, קבלן חשמל צריך להיות בעל ניסיון של 5 שנים לפחות בעבודות חשמל מהסוג אותן הוא רוצה לבצע בתור קבלן. כמו כן עליו להיות בעל עבר נקי מפלילים, אינו יכול להיות פושט רגל או חבר בתאגיד הנמצא בתהליכי פירוק ועליו לעבור בהצלחה שורה של מבחנים ומבדקים.

איך לבחור קבלן חשמל מוסמך?

למרות האמור מעלה, רישום בפנקס הקבלנים אינו מהווה אינדיקציה מספקת לבחירת הקבלן איתו תעבדו. לצורך כך, יש לבדוק אם הדירוג שלו מתאים לביצוע סוג העבודה שאתם צריכים, אם יש לו ניסיון בסוג הספציפי של עבודות כאלה, אם הוא נחשב אמין, אחראי ומקצועי בעיני לקוחות קודמים שלו ואם הוא מסוגל לבצע עבודות בסטנדרט שאתם מצפים לו.

סיווג קבלני חשמל רשומים

ביקור קצר באתר הממשלתי של פנקס הקבלנים יגלה לכם כי בתחום החשמל קיימים מספר סיווגים של קבלני חשמל רשומים.

הסיווגים השונים מעידים על יכולתו של קבלן חשמל רשום, או חברה קבלנית לעבודות חשמל, לבצע עבודות חשמל בסדר גודל ספציפי, בהתאם לרמת התקציב המיועדת לפרויקט.

ככל שהסיווג גבוה יותר, כך הקבלן יכול לתת לכם שירותים גם לצורך פרויקטים בסדר גודל של מיליוני שקלים. הסיווג נקבע על ידי הרשויות, ,לאחר מבחנים ובדיקות שונות ולכן הוא נחשב אמין מאוד.

לסיכום

קבלן חשמל המופיע בפנקס הקבלנים, יכול לבצע פרויקטים מורכבים בתחום החשמל, בסדרי גודל שונים, בהתאם לרמת הסיווג שלו.

מאמרים נוספים

מעטפת ניהול לקבלני חשמל

מעטפת ניהול לקבלני חשמל

מעטפת ניהול לקבלני חשמל מעטפת ניהול לקבלני חשמל המעוניינים להתקדם לסטנדרטים גבוהים עם חוסן ניהולי וכלכלי ולהפוך לזכייני אדר אלקטריק. חברת אדר אלקטריק היא חברה קבלנית לעבודות חשמל,

שירותי חשמל לעיריות

שירותי חשמל לעיריות ורשויות מקומיות הם בין שירותי החשמל החיוניים והמורכבים ביותר.להמשך קריאה היכנסו עכשיו >>