קבלן חשמל מוסמך

קבלן חשמל מוסמך

עבודה בתחום החשמל מצריכה רמה גבוהה של ידע, ניסיון, אחריות ואמינות. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על קבלן חשמל, אשר עוסק בתכנון והקמה של מערכות חשמל מורכבות, לוקח על אחריותו מערכות חשמל של בניינים שלמים, כאשר מצופה ממנו לעמוד בסטנדרטים גבוהים מאוד של עבודה. מה עוד חשוב לדעת על קבלן חשמל מוסמך?

מה זה קבלן חשמל מוסמך?

לעיתים קיים בלבול בין מושגים שונים בתחומים מקצועיים, כמו חשמל. לכן, כדאי להבחין בין חשמלאי מוסמך, אשר הוא בעל מקצוע בתחום החשמל,  בעל  רישיון לביצוע מגוון רחב של עבודות חשמל, לבין קבלן חשמל רשום, שהוא חשמלאי מוסמך בהכשרתו, אך יש לו ניסיון רב יותר, במערכות מורכבות יותר ופרויקטים מורכבים.

הניסיון הזה מאפשר לו לבצע עבודות מורכבות וגדולות הרבה יותר מאשר חשמלאי מוסמך, כאשר מדובר בעיקר על תכנון, הקמה ותחזוקה של מערכות חשמל מורכבות, בקנה מידה גדול וברמות תקציב גבוהות.

מהו בדיוק קבלן חשמל מוסמך?

קבלן חשמל מוסמך, או קבלן חשמל רשום ליתר דיוק, הוא קבלן חשמל המופיע בפנקס הקבלנים. זהו אתר ממשלתי, בו מופיעים כל הקבלנים הרשומים.

לצורך רישום בפנקס, קבלן חשמל צריך להיות בעל ניסיון של 5 שנים לפחות בעבודות חשמל מהסוג אותן הוא רוצה לבצע בתור קבלן. כמו כן עליו להיות בעל עבר נקי מפלילים, אינו יכול להיות פושט רגל או חבר בתאגיד הנמצא בתהליכי פירוק ועליו לעבור בהצלחה שורה של מבחנים ומבדקים.

איך לבחור קבלן חשמל מוסמך?

למרות האמור מעלה, רישום בפנקס הקבלנים אינו מהווה אינדיקציה מספקת לבחירת הקבלן איתו תעבדו. לצורך כך, יש לבדוק אם הדירוג שלו מתאים לביצוע סוג העבודה שאתם צריכים, אם יש לו ניסיון בסוג הספציפי של עבודות כאלה, אם הוא נחשב אמין, אחראי ומקצועי בעיני לקוחות קודמים שלו ואם הוא מסוגל לבצע עבודות בסטנדרט שאתם מצפים לו.

סיווג קבלני חשמל רשומים

ביקור קצר באתר הממשלתי של פנקס הקבלנים יגלה לכם כי בתחום החשמל קיימים מספר סיווגים של קבלני חשמל רשומים.

הסיווגים השונים מעידים על יכולתו של קבלן חשמל רשום, או חברה קבלנית לעבודות חשמל, לבצע עבודות חשמל בסדר גודל ספציפי, בהתאם לרמת התקציב המיועדת לפרויקט.

ככל שהסיווג גבוה יותר, כך הקבלן יכול לתת לכם שירותים גם לצורך פרויקטים בסדר גודל של מיליוני שקלים. הסיווג נקבע על ידי הרשויות, ,לאחר מבחנים ובדיקות שונות ולכן הוא נחשב אמין מאוד.

לסיכום

קבלן חשמל המופיע בפנקס הקבלנים, יכול לבצע פרויקטים מורכבים בתחום החשמל, בסדרי גודל שונים, בהתאם לרמת הסיווג שלו.

מאמרים נוספים

קבלן חשמל רשום

קבלן חשמל רשום

כיום, כל קבלן המעוניין לפעול באופן חוקי ומוסדר, לרכוש פוליסות ביטוח איכותיות, לקבל גישה למכרזים גדולים ועוד – חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים. למידע נוסף היכנסו!

תחזוקת מתקני חשמל

תחזוקת מתקני חשמל – איך עושים את זה?

תחזוקת מתקני חשמל, כמו תחומים אחרים של תחזוקה, מורכבת משני אלמנטים עיקריים –
תחזוקה מונעת, לצורך מניעה וצמצום תקלות, לצד תחזוקת שבר, שמטרתה לתקן תקלות שלא ניתן למנוע.
לצורך ביצוע העבודה באופן אופטימלי, דרוש צוות מיומן, מקצועי, מוסמך ומנוסה, שיודע כיצד לגשת לפתרון בעיות מורכבות בתחום החשמל.

קבלן חשמל מומלץ

קבלני חשמל הם האנשים שמבצעים תכנון והקמה של מערכות חשמל מורכבות בארגונים וחברות.
זוהי עבודה מורכבת ביותר, המצריכה ידע מקצועי, שנים של ניסיון ואחריות גדולה, שבהחלט לא מתאימה לכל אחד. עבודה של קבלן חשמל יכולה ליצור מערכות חשמל מורכבות, יעילות ואמינות, שמאפשרות לארגונים גדולים לתפקד באופן שוטף ללא תקלות, בתנאי שמדובר על קבלן חשמל מומלץ, מקצועי ואמין.
אז איך בוחרים קבלן חשמל מומלץ ואיך מתאימים את סוג הקבלן לסוג העבודה?

למה הקבלן הזול הוא היקר?

בענף החשמל, תכנון מקצועי, ביצוע נכון ותחזוקה שוטפת מהווים ערובה לתפקוד תקין של המערכת. לתקינות מערכת החשמל משמעות מכרעת בכל תחום, אך כאשר מדובר במערכת חשמל בתחומי התעשייה, העסקים והמסחר, תפקוד לקוי של מערכת החשמל עלול לגרור נזקים רבי משמעות, החל משיתוק הפעילות העסקית, המסחרית או התעשייתית ועד לעלויות תיקון גבוהות מאוד המסבות נזק רב לבעלים.